Noorte riskikäitumise ennetamise koolitus- Kaspari lugu

Loomise kuupäev 30.01.2021

28. jaanuaril tõi koolitaja ja ajakirjanik Märt Treier Näpi Kooli 7.- 9. klasside õpilasteni tõsise ja mõtlemapaneva teema huvitava koolituse kaudu. Tegu oli noorte riskikäitumise ennetamise koolitusega

„KASPARI lugu“.

Ilmekate näidete varal rääkis Märt Treier tänapäeva noortest, pidutsemisest, alkoholist ja sellest millised on tagajärjed. Koolituse eesmärk on aidata kaasa liikluses vigasaanute ja hukkunute arvu vähendamisele põhikooli noorte seas.

Koolituse käigus näitena esitatud lühifilm „Kaspari lugu“,  pani noori enda valikute üle tõsisemalt mõtlema.

9. klassi õpilased andsid koolitusele järgmise tagasiside:

Andres: „Oli naljakas esineja  ja tõsine lugu. Hoiatan oma sõpru, mis võib juhtuda, kui tarbid alkoholi ja sõidad autoga. Koolitus meeldis väga!„

Roger: „Mulle meeldis esineja juttu kuulata. See pani mõtlema. Õnneks on mul vähemalt üks tõeline sõber, kellele hädaolukorras loota!“

Siim: „Mulle täitsa meeldis see tund, kahju sellest Kasparist. Kunagi ei tohi  purjus peaga sõita, sest kunagi ei tea, mis juhtub. Ei taha invaliid olla. Kokkuvõtteks ütlen, et hea oli.“

Eeva: „Mulle väga meeldis see lugu, väga kahju on inimestest, kes on invaliidid jms. Mul iseendal on ka tuttav, kes on ratastoolis,  aga tal õnneks väga midagi hullu ei ole, saab ise enda tegemistega hakkama. Ise väga ei tahaks olla selles olukorras mis invaliidid on.“

Sten: „See lugu tegi väga mõtlikuks, sest mul endal on ka kaks lähedast invaliidi ja ma saan nende muredest väga hästi aru“

Viimati muudetud 30.01.2021.