Alates 14.jaanuarist sõidavad Vaeküla Kooli õpilased liinibussidega!

Loomise kuupäev 11.01.2019

Alates 14. jaanuarist me enam Rakverest Näpile sõitmiseks koolibussi ei telli, sest maakonnaliinides saab sõita tasuta. Seetõttu muutis transpordikeskus liinibusside sõidugraafiku meile sobivaks.

Et tasuta sõita, peab igal sõitjal olema isikustatud sõidukaart. Kaart tuleb osta, (hind 2 €) ja isikustada müügikohas 1 € eest. Bussijuhilt saab kaarti osta, kuid mitte isikustada. ID-kaarti omades saab isikustada tasuta internetis. Bussi sisenedes tuleb kaart valideerida. Kui kaarti pole, tuleb sõidu eest ise maksta. Bussis sõidab kaasa kooli töötaja Anu Aunapuu, kes aitab väiksematel õpilastel õiget bussi leida ja pärast oma bussile minna.

Esialgu võib see muudatus tekitada mõningat segadust, kuid õpetab iseseisvust ja vastutust.

Hommikuti väljub buss nr 41 kell 8.00 bussijaamast platvorm 6.
Kuna buss võib saada liiga täis, peavad need, kes jõuavad Rakverre varem (Rakveres elavad ja Tapa liiniga sõitjad) sõitma bussiga nr 21, mis väljub 7.35 posti 1 alt. Sõita tuleb siis Viadukti peatusesse, kust tuleb kõnnitee koolini.
Kui sajab/tuiskab, võib bussiga sõita Sõmerule ja sealt sama bussiga Näpile, kuid siis tuleb Sõmerul uuesti kaart
valideerida.

Pärast tunde tagasisõit E, T, K ja N-l sõidab Rakverre liin nr 41 kell 14.45

Reedeti liin nr 41 kell 12.45.

LIINIBUSS HILINEJAID EI OOTA

LISAINFORMATSIOON: